Twoja ostatnia wizyta: Dzisiaj jest piątek, 22 sierpnia 2014, 06:53

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Użytkownik

kisa, to stare powiedzonko wszystkich dorosłych:)gdybym wiedziała,że złamię nogę to bym usiadła:)Nie wszystko można przewidzieć,ale to jest samo życie i musimy doświadczać ,przeżywać,dzięki temu jest bardziej urozmaicone,bogatsze,ciekawsze ,a my coraz mądrzejsi.Powiedziałaś gdyby mama była bardziej stanowcza,a czy to by pomogło?Nie wiem ile miałaś lat,ale Magdulka jest dorosłą osobą,a z tego co pisze widać,że też i bardzo wrażliwą i mądrą.Mama już zrobiła swoje-wychowała mądrą kobietę ,a teraz czas na zaufanie i wspieranie.Na zakazy i nakazy troszkę nie pora.Ona wybrała męża,a teraz czas na córkę.Ona ma już jednego i nie będzie żyła z mężem córki,więc jak ją kocha tak bardzo niech uszanuje wybór -nie musi go kochać:)
Magdulko trzymaj się :przytul:

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Zgadzam się całkowicie z wagą, ale w głowie mi się nie mieszczą te histeryczne zachowania Twojej matki. Zadziwia mnie, że ona chce decydować w sprawach, do których z natury rzeczy nie ma najmniejszego prawa(!).

Jak to matka może decydować o związku córki. Wyjdziesz za mąż gdy będziesz gotowa. Co, ona Cię wywali? Nie ma dla Ciebie żadnej działki/domu/nic? Co ona ma Ci do zaoferowania? Jesteś przecież jedynaczką, więc nie może tak sobie Cię wyrzucić...

Śmigaj na terapię w te pędy, bo z matką dzieje się coś bardzo niedobrego, kiedy nie będzie mogła Ciebie kontrolować, może stać się coś strasznego... To co ona robi jest chore i nieprzemyślane, te zakazy... No tak jak mówi waga - już na nie za późno. Powinna się cieszyć że kończysz studia i szukasz pracy...

http://www.youtube.com/watch?v=bZqnqH9s1jk - na smutki muzyka:)

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

magdulka82 pisze:
Niestety dziś moja matka zakomunikowała mi, że albo wyprowadzam się JUŻ, natychmiast albo kończę związek...bleeeeeeeeee

Zaśmiałabym się jej w twarz gdyby mi coś takiego powiedziała :P

Tytuł: Toksyczna matka???
Użytkownik

Witaj Magdo :)

Przeczytalam Twoj post i serdecznie Tobie wspolczuje. Przez wiele lat mialam identyczny problem ze swoja mama. Ktos tutaj napisal, ze Twoja mama jest chora, ze powinnas... itd. Czasami dobrze jest posluchac rad innych i zrobic krok do przodu :) Ja zrobilam odwrotnie, a mianowicie 10 krokow w tyl;) Postawilam mojej matce granice, co bylo poczatkowo bardzo trudne, ale dzisiaj dziekuje Bogu za te decyzje, bo moje relacje z matka wygladaja inaczej. Moim zdaniem jestes za blisko Niej i czas zeby odseparowac sie od mamy. Przeczytalam w jednym z postow ze zachowujesz sie jak mala dziewczynka... Jestes dorosla, a w srodku reagujesz na wiele sytuacji jak dziecko. Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy , ze tak robi :) Twoja mama jest poraniona osoba, moja rowniez , co nie znaczy, ze ma prawo Ciebie tak traktowac. Ja powiedzialam stop, powtarzalam jak zdarta plyta , mowilam o swoich uczuciach , co mnie rani, jak sie czuje kiedy Ona tak do mnie mowi. Zaczelo do Niej docierac , ze cos jest nie tak i to nie ze mna , ale z Nia. Wielokrotnie milczalam kiedy Ona rzucala we mnie obelgami. Efekt byl taki, ze w reszcie posluchala SIEBIE dokladnie i wyraznie co wygaduje do mnie. Zerwalam na jakis czas z Nia zupelnie kontakt. Nasze relacje zmienily sie calkowicie, a wyglada to tak, ze moja matka nie smie odezwac sie do mnie w taki sposob jak kiedys i rozmawiamy z poziomu dwoch doroslych kobiet, a nie matki i dziecka. Wymagalo to ode mnie wiele wysilku, przejsc przez sytuacje bardzo trudne, ale coz samo sie nie zrobi. Tobie zycze zebys podjela te decyzje i postawila swojej matce granice, powiedziala stop. Wiesz, poczatkowo nie wierzylam w siebie, ze ja sama moge cokolwiek zrobic bo moja matka to wyjatkowa despotka i osoba, ktora nie potrafila sluchac, nieszczesliwa i wyladowujaca sie na innych, a najczesciej na mnie bo bylam pod reka i powodem jej nieszczesliwego zycia. Napracowalam sie, ale warto bylo :) Odwagi i madrych decyzji zycze Tobie w tej trudnej sytuacji.

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

waga, :przytul: :przytul: dziękuję za ciepłe i miłe słowa, dodają otuchy.
Racja matka nie musi kochać mojego przyszłego męża, najważniejsze że to ja Go obdarzyłam tym uczuciem :)
Mantra, niestety moja mama zachowuje się nad wyraz histerycznie, co doprowadza mnie już do desperacji...
Gdybyście ją ostatnio widzieli...dosłownie jak wybuch wulkanu, coraz częściej wydaje mi się, że chce, bym miała wyrzuty sumienia przez jej płacz, krzyk i powiem Wam że jej to powoli wychodzi :-( :-( Mantra, co masz na myśli, mówiąc, gdy nie będzie miała nade mną kontroli to może dojść do czegoś strasznego???Nie strasz mnie...błagam :oops:
Asik, ja też mojej ciągle powtarzam o uczuciach, o bólu, jaki mi sprawia przykrymi słowami, magluję non stop ten temat choć już mam go serdecznie dość-niestety do mojej kompletnie NIC nie dochodzi :o nie mam pojęcia czy ona kiedykolwiek coś zrozumie, zaczynam tracić wszelkie nadzieje :cry:
Od kilku dni też już nie reaguję na jej obelgi, wyzwiska itd ale widze że jeszcze ją to bardziej drażni i znów zaczyna wyzwiska, że np jestem "samsungiem" (bo nic nie mówię) :P :P więc wychodzi na to, że ja jej nigdy nie usatysfakcjonuję w pełni, bo i tak żle i tak niedobrze...co zrobię i tak będzie to zły wybór...oczywiście dla niej.

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Dobrze, że jeszcze do rękoczynów nie doszło chociaż kto wie jak już płaczem i obwinianiem w stylu małego dziecka nie będzie mogła osiągnąć tego co chce. Musisz się wyprowadzić to podstawa.

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Future, ojjj ona to chyba czasem i miałaby ochote mną tak poszarpać...no ale jestem od niej większa i się nie dam :P :D :lol:

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Czasami warto postąpić na przekór sobie i zacząć się śmiać z tych śmiesznych zachowań matki. W pewnym momencie może Ci się to udać, kiedy zauważysz jak bardzo jej żal jest nieszczery i wymuszony.

Co do Twojego odejścia - gdy nie będzie mogła Ciebie kontrolować znajdzie sobie inny obiekt, więc nie zdziw się, gdy niedługo po Twoim odejściu rodzice zaczną kryzys.

A nie mogłabyś jej mówić żeby się rozstała z Twoim tatą?

Chodzi mi o zachowanie absurdu w waszych dyskusjach...

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Mantra, uwierz mi, że ja już na przemian i śmieję się i płaczę :shock:
Hmmm...no to już współczuje mojemu tacie, choć i teraz też nie ma za fajnie...aczkolwiek podziwiam go że z takim nerwusem wytrzymał tyle lat, pewnie dlatego, że on jest uosobieniem spokoju a w końcu przeciwieństwa przyciągają się...
Co do absurdu takie rzeczy na nią nie działają, gdybym jej takie hasło podrzuciła, chodzi mi o odejście od ojca, ona zaraz by to podłapała i obruciła słowa przeciwko Nam

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Manra Jakby tak mówiła to stałaby się od razu jej matką bo tak samo absurdalnie zaczełaby się zachowywać a nie o to chyba chodzi. Musisz wyrobić w swojej psychica taką blokadę na to co ona mówi i dawać się z nią w dyskusje. Postaw jej warunek, że jak nadal będzie do Ciebie się tak odzywać to nie będziesz z nią rozmawiać.

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja pier.... mam już dość!!!!!!!!!!!!!
Kolejna jazda, jak tu żyć????????
Future, moja psychika już dawno siadła, jestem słaba i nie potrafię ot tak sobie zainatalować blokady :evil:
Jak ja mogę jej jakieś warunki stawiać-jak w domu czuję się jak śmieć???
ehhh...trza walichy pakować...

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Wiecie co???
Zastanawiam się nad fenomenem natury mojej matki!!!
Gdy jest wszystko po jej myśli to by każdemu nieba uchyliła, podarowała gwiazdkę z nieba...poważnie tak jest: a to prezenciki, drobiazgi, jakieś duperele...
Ale gdy tylko słyszy sprzeciw to ja zaś usłyszę WON i daj mi żyć!!!!
Moi drodzy może Wy mi powiecie o co w tym wszystkim chodzi???

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Nie czytałam całości, więc może nie będę odkrywcza, ale magdulka82 - mówiłaś matce kiedyś tak szczerze i od serca o swoich oczekiwaniach i potrzebach? Próbowałaś może tak bez nerwów i krzyku?

No jak nie poskutkuje, to... ja bym po prostu odcięła pępowinę, np. wyprowadziła się i utrzymywała tylko taki potrzebny, minimalny kontakt.

A o co chodzi? Czy nie jest jakoś despotycznie znerwicowana ta Twoja mamuśka...? :?

Tytuł:
Cytuj:
w głowie mi się nie mieszczą te histeryczne zachowania Twojej matki. Zadziwia mnie, że ona chce decydować w sprawach, do których z natury rzeczy nie ma najmniejszego prawa

zadziwiajace jest to, ze dziecko nigdy nie rozumie rodzica i odwrotnie...

zostaniecie rodzicami, to zrozumiec skad te zachowania biora sie

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

magulka82 Stąd cały czas Ci pisałem o psychoterapi, psychoterapia pomoże Ci i będziesz silną kobietą. Jesteś zastraszona przez matkę i ten strach Cię paraliżuje a nie ma lepszej broni niż strach. A wyprowadzenie się to jest oczywisty temat i tu nie ma co gdybać, no niestety trzeba zrezygnować z pewnych wygód domowych ale z biegiem czasu będzie bardzo dobrze. Oczywiście twój partner musi Cię wspierać i musicie ze sobą rozmawiać bo sama sobie nie poradzisz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 185 ]  Moderatorzy: wuwu, Moderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.