Twoja ostatnia wizyta: Dzisiaj jest piątek, 29 sierpnia 2014, 09:02

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: izolowanie sie od ludzi
Użytkownik

...

Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 grudnia 2008, 15:47 przez mintchocolate, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
no wlasnie, mam takie pytanie, czy ktos z was w przesadny sposob izoluje sie od ludzi?
bo ja mam z tym problem, odkad pamietam
zawsze wynajde sobie powod dla ktorego, wedlug mnie, ludzie nie chca ze mna przebywac

zawsz znajde powod, dla ktorego to ja nie chce z ludzmi przebywac

i wszyscy są w błędzie.
Są takie miejsca,
gdzie by się odejść chciało,
nikt nie wie gdzie,
bo wszyscy wciąż wiedzą za mało.

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Mi DDD nie jest potrzebne, żeby taką akcję mieć. tyle, że bardziej pasuje do mnie uwaga puzona

Tytuł:
mintchocolate, uprzedziłaś mnie o pare godz. od założenia takiego tematu 8)
Do tego nie trzeba nawet specjalnych predyspozycji. Każdy tam ma czasem ludzi dość. Niepokojące jest jeśli to czasem jest notoryczne. No a ja wiem coś o tym, podobnie jak Ty i wielu innych. Z tym że wśród podobnych mnie czuje się swobodnie i dobrze...ale to wszystko do czasu. Ogólnie stronie od ludzi, męczy mnie rozmowa z kims sam na sam, bo zawsze musze badać jak daleko moge się posunąć lub czekam póki druga str się nie zdradzi czymś. I właśnie również są różne wersje mnie w zależności od osoby z którą przebywam. To nienormalne, gadasz z kimś a później z kimś innym i czuje jak się przestawiam, jak przypominam sobie jak rozmwaiać z daną osobą. Aż w końcu chce się uciec. Prawie z nikim się nie kontaktować, nie spotykać przez bodajże miesiąc ( najlepsze na to są wakacje ), bo to taki optymalny czas żeby dojść do siebie, po nadmiarze wrażeń. :x

Tytuł:
ja się izoluję od ludzi, u mnie jest to związane z PTSD, generalnie mam bardzo wycofaną, unikającą osobowość...

najlepiej wychodzą mi kontakty przez internet, bo mam pełną kontrolę nad kontaktami, telefonowanie jest już dla mnie problemem... zdarza mi się nie odbierać telefonów :?

mam komórkę, ale zawsze jak z niej dzwonię, to mówię, że to nie moja tylko pożyczona, podaję inny numer, który już nie działa... :oops: naprawdę tak robię, wiem, że to chore, ale tak robię... :?

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Nomeolvides pisze:
mam komórkę, ale zawsze jak z niej dzwonię, to mówię, że to nie moja tylko pożyczona, podaję inny numer, który już nie działa... :oops: naprawdę tak robię, wiem, że to chore, ale tak robię... :?

ale mówisz tak, kiedy rozmawiasz z....? wszyscy wpajają w Tobie jakieś lęki?

Z butów sterczy słoma
literaturę zna z opracowań lektur
buraczana dama
Kto rodzi się prostakiem prostakiem przemija
choćby słoma w butach ze złota była

Tytuł:
nie wiem, czy to jest lęk, sama nie wiem, co to... :(

najbliższej rodzinie nie da się naściemniać, ale oni wiedzą, że ja nie zawsze chcę rozmawiać, jakoś to akceptują...

z innymi ludźmi, nie wiem, inni ludzie są czasem zbyt blisko jak na moje możliwości, ja muszę mieć dystans, żeby czuć się dobrze

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

mintchocolate, generalnie ddx jest pojęciem bardzo szerokim i posiadanie jednego z jego elementów (w tym przypadku trudności w kontakcie z innymi) nie przesądza o tym że się ma ddx... ddx to pewnien syndrom różnych zjawisk...
natomiast samo unikanie kontaktów, izolowanie się itd, może być przejawiem różnych innych jednostek... od łagodniejszych, fobicznych, związanych z określonymi sytuacjami bądź typem ludzi... do bardziej rozległych i trwałych w postaci typów charakteru, aż do najbardziej poważnych w postaci zaburzeń osobowości, np. osobowość unikająca, schizotypowa...

Tytuł:
DDX oznacza bycie dzieckiem dysfunkcyjnych rodziców, gdzieś czytałam, że około 40% dorosłych Polaków miało chociaż jednego rodzica nadużywającego alkoholu, a około 80% było bitych w dzieciństwie, przyjmując że większości rodzin alkoholowych bije się dzieci, to można przyjąć, że co najmniej 80% populacji jest DDX... czyli hasło "Nie jesteś sam" jest jak najbardziej aktualne ;)

można oczywiście deliberować, od którego momentu dysfunkcja jest poważna, czy od kiedy rodzic jest nałogowym alkoholikiem, czy cierpi na zaburzenia psychiczne, czy też choroby psychiczne, czy stosuje przemoc fizyczną, czy psychiczną, czy też ewentualnie seksualną... itp., itd.

można też do sprawy podejść z drugiej strony i przyjąć, że zdecydowana większość problemów psychicznych, zaburzeń, chorób, dysfunkcji, nałogów itp. itd. jest wynikiem dorastania w dysfunkcyjnej rodzinie

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Nomeolvides, wlasnie dlatego ja akurat osobiście nie jestem zwolennikiem pomyslu ddx jako wyjaśnienia czegokolwiek, bo co to za kategoria, w której znajduje sie 80% populacji?

Tytuł:
Nomeolvides pisze:
gdzieś czytałam, że około 40% dorosłych Polaków miało chociaż jednego rodzica nadużywającego alkoholu, a około 80% było bitych w dzieciństwie,

Nadużywanie alkoholu, a alkoholizm to dwie różne sprawy. Jeśli jeden z rodziców nadużywa ponad przeciętną miarę to nie znaczy wcale, że w rodzinie panuje dysfunkcja. Na pewno w jakiś sposób źle to wpływa na psychike dziecka, ale nie równa się to temu, że będzie ono miało problem do końca życia. Wielu ludzi nie potrzebuje terapii mimo, że w domu był alkohol. A wiesz dlaczego? Ano dlatego, że nie wszytko tam było podporządkowane gorzale. Pewnie bylo też miejsce na zdrowe relacje... uczucie i zrozumienie Nie można całości zjawiska mierzyć jedną miarą

Cytuj:
przyjmując że większości rodzin alkoholowych bije się dzieci, to można przyjąć, że co najmniej 80% populacji jest DDX... czyli hasło "Nie jesteś sam" jest jak najbardziej aktualne ;)

Obawiam sie że za bardzo upraszczasz. Przemoc i katowanie to nie to samo, co bicie. Nie każdy klaps boli do końca życia. Nie każda krytyka znaczyła: ty jesteś zła, a nie to co robisz jest zle

Cytuj:
można oczywiście deliberować, od którego momentu dysfunkcja jest poważna, czy od kiedy rodzic jest nałogowym alkoholikiem, czy cierpi na zaburzenia psychiczne, czy też choroby psychiczne, czy stosuje przemoc fizyczną, czy psychiczną, czy też ewentualnie seksualną... itp., itd.

To jest zdecydowanie uczciwsze podejście.

Miarą dysfunkcji są problemy w doroslym życiu

Cytuj:
można też do sprawy podejść z drugiej strony i przyjąć, że zdecydowana większość problemów psychicznych, zaburzeń, chorób, dysfunkcji, nałogów itp. itd. jest wynikiem dorastania w dysfunkcyjnej rodzinie

Pewnie, że można.

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

odciąłem częśc dyskusji o ddx do osobnego tematu

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Ostatnio zmieniony piątek, 20 lutego 2009, 09:43 przez Sachmis, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Nigdy nie byłam jakoś przesadnie towarzyska... heh, delikatnie mówiąc. Ale od jakichś dwu, trzech (a może i więcej) lat posuwa się proces odcinania od ludzi. Zastanawiałam się nad tym, dlaczego, jaki jest mechanizm, i chyba nie wiem. Mogę jedynie spekulować. Kontakty z ludźmi strasznie mnie męczą, podejrzewam że najbardziej męczy mnie to że muszę skupić na nich uwagę, a więc wyjść ze świata moich prywatnych fantazji. Coraz ciężej jest mi się poruszać po "tu i teraz" (jeżeli kiedykolwiek w ogóle w tym miejscu tak na prawdę zagościłam) bo w moich marzeniach jest zawsze znajomo, bezpiecznie i tak jak chcę. No i tak, zdecydowanie wolę internet, nawet do kontaktów ze znajomymi których mogłabym spotkać na żywo.

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

.

Ostatnio zmieniony piątek, 20 lutego 2009, 09:44 przez Sachmis, łącznie zmieniany 1 raz

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Moderatorzy: wuwu, Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.