Twoja ostatnia wizyta: Dzisiaj jest piątek, 29 sierpnia 2014, 21:05

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kiedy dziecko mówi o samobójstwie...
Użytkownik

Moja szwagierka ma synka, który jest w piątej klasie podstawówki. My mamy z nią zły kontakt, a jej syn to już w ogóle. Źle go traktuje, ciągle za byle co bije. Dzisiaj przyszedł do nas i powiedział, że jeżeli będzie dalej tak robiła to on popełni samobójstwo. My nie wiemy jak na takie coś zareagować? Porozmawiać z nim o tym czy zlekceważyć to co on powiedział.
Proszę pomóżcie bo nie wiemy co mamy zrobić zanim będzie za późno :(
Pozdrawiam.

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Zlekceważyć na pewno nie. Porozmawiajcie z jego matką a z dzieckiem najlepiej iść do psychologa. Lepiej zapewnić mu fachową opiekę, żeby potem nie płakać jak będzie za późno. Wiele osób po samobójstie bliskiej osoby mówi że nie mieli pojęcia, że ta osoba nie dawała żadnych znaków że dzieje się coś złego... Więc jeżeli dziecko przychodzi i mówi w ten sposób, to wyraźnie prosi o pomoc.

Tytuł: Re: Kiedy dziecko mówi o samobójstwie...
Użytkownik
Awatar użytkownika

Felcia pisze:
Moja szwagierka ma synka, który jest w piątej klasie podstawówki. My mamy z nią zły kontakt, a jej syn to już w ogóle. Źle go traktuje, ciągle za byle co bije. Dzisiaj przyszedł do nas i powiedział, że jeżeli będzie dalej tak robiła to on popełni samobójstwo. My nie wiemy jak na takie coś zareagować? Porozmawiać z nim o tym czy zlekceważyć to co on powiedział.
Proszę pomóżcie bo nie wiemy co mamy zrobić zanim będzie za późno :(
Pozdrawiam.

Reakcja powinna być natychmiastowa. Mój kolega z podstawówki miał podobną sytuację i w wieku 10 lat powiesił się w domu.
Lepiej dmuchać na zimne. Jeśli dziecko nie ma w swoim otoczniu żadnych silnych pozytywnych bodźców, to jest w stanie prędzej się zabić niż niejeden dorosły.

Tytuł:
Użytkownik

copacabana202, rozmowa z jego matką nic nie da. Ona go nawet do nas nie puszcza bo mówi, że jesteśmy "źli". A on wie, że tak nie jest. Ten chłopczyk czasami ucieka z lekcji żeby do nas choć na minutkę wpaść.A jak jego matka o tym się dowiaduje to spuszcza mu straszne lańsko.Jego ojciec nie reaguje, bo tłumaczy się że nie chce kłócić się w domu z żoną.
W takim wypadku porozmawiamy z nim jak tylko przyjdzie do nas po cichu.
Dzięki copacabana202 i aurynka.
Pozdrawiam

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Jeśli wiecie że dziecko jest regularnie bite i zastraszane można to zglosić w opiece społecznej lub w Centrum Pomocy Rodzinie. A z chłopcem koniecznie rozmawiajcie....szkoda tylko że nie znacie nikogo kto wpłynął na matkę...o ojcu nie wspomnę....to ma swoją nazwę niewydolność wychowawcza.... :(

Tytuł:
Użytkownik

Felcia, jedyne wyjście wg mnie to zgłosić na tel zaufania o przemocy w rodzinie(chodzi o bicie dziecka) i to jak najszybciej,ponieważ jak matka go bije za to,że przychodzi to on może też przestać przychodzić ze strachu,kontakt się urwie,a co dalej to po prostu straszne,chłopcu potrzebna jest jak najszybciej pomoc i nie ma co zwlekać.Tam będą wiedzieli jak zareagować.

Tytuł:
Felcia, zglosc sie do MOPSu przedstaw sytuacje... nie mozna zostawic dzieciaka samego... pedagog szkolny tez moglby sie zainteresowac ... Tu nie skutki trzeba leczyc tylko przyczyny czyli zaczac od sytuacji domowej

Tytuł:
waga pisze:
Felcia, jedyne wyjście wg mnie to zgłosić na tel zaufania o przemocy w rodzinie(chodzi o bicie dziecka) i to jak najszybciej,ponieważ jak matka go bije za to,że przychodzi to on może też przestać przychodzić ze strachu,kontakt się urwie,a co dalej to po prostu straszne,chłopcu potrzebna jest jak najszybciej pomoc i nie ma co zwlekać.Tam będą wiedzieli jak zareagować.

Do :Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” tel. 0-801-120-002 ( płatny pierwszy impuls, czynny od poniedziałku do soboty w godz. 10.00 – 22.00, w niedzielę i święta w godz. 10.00 – 16.00 )

Kajeczka ma rację-Pani z MOPS-u przeprowadzając wywiad śr. napewno trafi na coś co może wskazywać na to,ze źle się dzieje.

Tytuł:
Użytkownik

Ja też radzę nie zostawiać go samego z tym problemem....
Jak piszą dziewczyny, niebieska linia i MOPS.

Ja też jako dziecko, jeszcze młodsze, chciałam się zabić i mówiłam o tym głośno.... Nikt nie zareagował.... W końcu przestałam mówić, mało się nie zabiłam. W moim domu było, jak było, dziś spaprana psycha, DDA i nikła nadzieja na przyszłe normalne życie...

Zabrakło mi wtedy zrozumienia, poczucia bliskości, uczucia, że jest jeszcze ktoś inny, komu na mnie zależy... bezpieczeństwa.... To jest cholernie ważne..... Postarajcię się może mu to zapewnić, choć w nikłym procencie...

Tytuł:
tez mysle ze warto zadzwonic.
a zal dziecka strasznie, szkoda ze nieodpowiedzialni ludzie tez moga miec dzieci :/

Tytuł:
Użytkownik

Shack pisze:
szkoda ze nieodpowiedzialni ludzie tez moga miec dzieci :/

dokładnie... :/

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Działajcie! Bo jeżeli matka nie rozumei jak rani własne dziecko, a ojciec tym bardziej... Boże, równie dobrze ten chłopiec może ich pozabijać jak urośnie...

http://www.youtube.com/watch?v=bZqnqH9s1jk - na smutki muzyka:)

Tytuł:
Użytkownik
Awatar użytkownika

Felcia, wszyscy maja racje, powinniscie bezwłocznie zadzwonić, bo jak chłopaczek mówi o samobójstwie to znaczy że jest bardzo żle, dzieci w takim wieku czasmi nawet nie wiedzom co to jest, chłopaczka trzeba z tego szybko wyciągnąć, bo dzieci sa tak wrażkliwe że to może zostać mu na całe życie i sobie nie poradzi, nie mówiąc o tym że może po prostu się zabić... A co do matki, to pewni ludzie nie powinni bysć rodzicami...

A chłopaczka, nie wolno zignorować tylko do skutku z nim rozmawiać, żeby czuł się bezpieczny i kochany, trzeba go za wszelkom cene bronić, bo taka patologia zniszczy go i nie bedzie w stanie normalnie żyć...

Ale tak poza tym nie jestem feministką....

Tytuł:
Użytkownik

Dzięki wszystkim z rady i pomoc. Na razie nie rozmawialiśmy z nim o tym, bo go jeszcze u nas nie było. Może i przyjdzie się zadzwonić tu i ówdzie.
Wielkie dzięki :cmok1: :cmok1: :cmok1: :cmok1:

Tytuł: Re: Kiedy dziecko mówi o samobójstwie...
Użytkownik

Felcia pisze:
Moja szwagierka ma synka, który jest w piątej klasie podstawówki. My mamy z nią zły kontakt, a jej syn to już w ogóle. Źle go traktuje, ciągle za byle co bije. Dzisiaj przyszedł do nas i powiedział, że jeżeli będzie dalej tak robiła to on popełni samobójstwo.

Jest to jeszcze dziecko i nie jest w pełni uświadomione co to znaczy, więc na pewno nie można tego bagatelizować. Skoro matka ciągle je bije tzn. że z nią jest coś nie tak i to ona potrzebuje pomocy. Dziecko? Oczywiście też powinno spotkać się z psychologiem.

Pozdrawiam.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Moderatorzy: wuwu, Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz.